Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts

Šola za čarovnike in čarovnice!
 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na Hogwartsu, najbolj obiskani čarovniški šoli v Sloveniji. Se nam želiš pridružiti?
Registriraj se z imenom in priimkom svojega lika, izpolni prijavo in vstopi v svet čarovnije. :)
Forumske novice 2008/2009 Stafff10
Točke domov
Drznvraan: 0
Gryfondom: 0
Pihpuff: 0
Spolzgad: 0
Manjše vizualne spremembe.
Ideja in zasnova foruma: Riflora, sidebar by OMG! TORALEE sees a BIRDIE iz Caution 2.0,
hosting by FORUMOTION

 

 Forumske novice 2008/2009

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeTor 12 Feb 2008 - 6:01

RAZKRINKALI VDIRALCA


V Spolzgadovem chatu smo razkrinkali vlomilca v e-mail ravnateljice Riflore in obenem tudi v njeno uporabniško ime na prejšnjem forumu. Zaradi vdora na e-mail so bili mnogi prikrajšani nemalo številnih knjig za v knjižnico, receptov za kuhinjo in celo domačih nalog.
Še huje pa je bilo, ko smo pred nedavnim prišli na prejšnji forum hogwarts.mojforum.si in ga videli takorekoč popolnoma izbrisanega, zraven pa Riflorino sporočilo, da je s forumom konec, ker preprosto nima več časa zanj. Opazili smo lahko tudi kar dve Riflori, ki pa sta si med seboj močno nasprotovali.
Vse naše objave in mnogi kotički, kamor smo radi zahajali so šli v nič. Dobili smo nov forum, na katerem je bilo potrebno začeti znova.

In kdo je torej kriv za vso to zmedo? Jessica Alba, ki je bila na prejšnjem forumu v spolzgadu in se na ta forum pod tem imenom nikoli ni prijavila. Pač pa jo sedaj poznamo kot drznvraanovko pod imenom Vanessa Anne Hudgens. Seveda Riflora ni vedela, da gre za isto osebo. Seveda bo letela s foruma.











Razkrinkanje. Že od vdora na Riflorin e-mail je ravnateljica sumila Jessico Albo.
Nasvet. Svoje pomembnejše načrte delite z tistimi, ki jim popolnoma zaupate in sicer po MSN-ju. Ne verjemite tistim, katerega niti e-maila ne poznate.
Nazaj na vrh Go down
Riflora
Ravnateljica
Ravnateljica
Riflora


Število prispevkov : 3504
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeTor 12 Feb 2008 - 11:48

Skrivnostni Riflora

Včeraj ob približno tretji uri popoldne sem malo surfala po internetu. Po naključju sem naletela na stran Rtv Slo na uporabnikov profil z imenom Riflora. Napisani so naslednji podatki:

Ime: Riflora
Spol: moški
Rojstni dan: 02.06.2006
Starost: 1 let
Spletna stran: http://hogwarts.mojforum.si
Št. objav na forumu: 1
Regristriran: 02.06.2006

Našo ravnateljico Rifloro sem povprašala po tej stvari, ampak je trdno zanikala, da takega profila ona ni ustvarila.
Stvar je zelo skrivnostna, ker ta uporabnik Riflora oglašuje naš bivši forum.
Kdo je ta oseba? Zakaj je to napisal? Je morda kdo izmed članov Hogwartsa? Vsa ta vprašanja nam ostanejo uganke... Mogoče bomo kmalu izvedeli...
Vse skupaj si lahko ogledaš: TUKAJ!

Napisala: Mary - Kate Olsen
Nazaj na vrh Go down
https://hogwarts-forum.slovenianforum.com
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeČet 14 Feb 2008 - 6:23

NADALJEVANJE: TEJČ


Jessica Alba/Vanessa Anne Hudgens je postala še Tejč.
V primerjavi s tem, da je prej svoj namen spretno skrivala, je sedaj pisala 100% spam in je bila povsem brez zadržkov. Začela je z nekajkratno ponovitvijo besedne zveze "kr neki", nato pa se je utrudila in pisala le še mešanico črk.
Seveda je tudi tokrat ne bomo pustili na forumu. Ampak kaj storiti, če ne bo odnehala?










V slogi je moč. Držati moramo skupaj- le tako jo lahko premagamo.
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeČet 14 Feb 2008 - 19:02

Tejč sklenila premirje

Tejč, ki nam je zadnja 2 dni pospammala skoraj cel forum je sklenila, da ne bo več tega počela. Vsi lahko samo ugibamo koliko odstotkov je v tej izjavi resnice... Mogoče 40% ali celo 80%?
Pravi tudi, da je njeno mnenje, da bo nekaj naredila Riflori. Upam, da ne na fizični način, ker naj bi bila njena sošolka v 5. razredu. Iz njene izjave sklepam tudi, da bo forum pustila in ne bo več spammala. V zadnji povedi je opozorila Rifloro, da če ji bo še kdaj uničila forum, bo ta Hogwarts šel spet po gobe. Tokrat ne vem kako, ker prejšnjič je vdrla na Riflorin mail, tam je pa imela napisana vsa gesla, med temi tudi geslo za vstop v administrativni kotiček.
In še njena izjava, ker bo kmalu izbrisana:

tejč je napisal/a:
ok nej vm bo... kr RES VI tko hočte . Ampak moje mnenje je d bom riflori neki nrdila! Ker je mam zadost. ampak uredu ne bom več sam RIFLORA te opozarjam če mi boš še kdaj uničvala forume vedi da ti ga bom jst ZBRISALA!




Upanje: Vsi, ki nam je vsaj nekoliko do tega foruma, upamo, da se ta oseba na Hogwarts ne bo nikoli več pojavila.
Veselje: Hkrati se pa tudi veselimo njenega odhoda s foruma.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Ned 14 Sep 2008 - 10:30; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePet 15 Feb 2008 - 16:57

Riflora dobila nazaj svoja gesla in email račun!

Danes ob 13:41 nam je Riflora povedala, da je dobila nazaj vsa gesla od skrivnoste vdiralke. Vdiralka naj bi bila Lost Bebe oz. Dulce Maria.
Lost Bebe je bilo zelo hudo, ker je Riflora zvrnila krivdo na Spolzgadovko Jessico Alba. Zato se je odločila, da ji vrne vsa gesla in s tem tudi poštni predal riflora@email.si
Napisala je tako:

Lost Bebe je napisal/a:
Oj Wink

Odločila sem se, da ti nekaj povem. Jaz sem ti udrla na Hogwarts in v e-mail. Sory!
Povedala sem ti zato, ker mi je bilo zelo hudo, ko si krivdo zvalila na neko drugo punco.

Upam da si vesela,
Lost Babe

P.S.: Na Hogwartsu pa sem bila Dulce Maria

Kasneje je Riflori navedla še vzroke zakaj se je sploh lotila vdiranja na Hogwarts in v email.

Lost Bebe je napisal/a:

Oi Wink

1. Tvoj forum sem hotela zbrisati, po eni strani zato, ker sem bila ljubosumna, po drugi strani pa hotela sem, vodit forum.
2. sedaj obžalujem vsa moja dejanja, saj sem se šele potem zavedla koliko škode sem naredila in koliko dela boš ti imela, zato oprosti, prosim!
3. Ne, jaz se na tvoj forum nisem prijavila, ker sem se tako sramovala svojih dejanj, da sploh nisem več mogla gledati v ekran.
4. Sorry, za vse.
5. Na e-mailu si dobila ful sporočil.
6. Pa še nekaj, na prejšnjem forumu sem tudi kršila 1 člen pravilnika. Na forumu sem bila še Love Arcade (in seveda Dulce Maria).

Hvala






Posledice njenega obnašanja:
Arrow Izbrisan stari Hogwarts, oglej si ga TUKAJ!
Arrow Nejevolja številnih uporabnic / uporabnikov vključno z jezno in žalostno Rifloro
Arrow Ponovno delanje nove Prečne ulice
Arrow Selitev na ta forum
Arrow in še bi lahko naštevala...
Počutje na stvar, da je vrnila gesla: zelo veselo Forumske novice 2008/2009 4922
Pričakovanje: Samo upamo lahko, da se zgodovina vdretja in izbrisa Hogwartsa ne bo ponovila.... Zato se moramo kar najbolje zavarovati z gesli. Najbolje je, če je geslo sestavljeno iz naključnih črk in številk in ni kakšna lahko beseda, npr. bradavicarka, hogwarts, harry potter, ipd.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:19; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePet 15 Feb 2008 - 17:05

Kdo je Tejč oz. Nicole** ?

Kdo je oseba Tejč, ki nam je ostala v spominu po večkratno uporabljeni besedni zvezi krneki in mešanici črk, skratka spammanju celega foruma?
In kdo je oseba Nicole**?
Vsi odgovori nam ostajajo uganka in upam, da bomo karseda hitro izvedeli kdo ti osebi v resnici sta. Veliko je možnosti, da je to ena oseba in sicer Lost Bebe oz. Dulce Maria.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeNed 17 Feb 2008 - 10:55

Riflora svečano razkrinkala vdiralca

Naša ravnateljica je razkrinkala Jessico Albo. Vse si lahko prebereš: TUKAJ!

DULCE MARIA = LOVE ARCADE = JESSICA ALBA = MIA WAY = GWEN STERLING = VANESSA ANNE HUDGENS = JULIET LIZEROUX


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeTor 19 Feb 2008 - 15:36

Na Hogwarts prispelo novo 4. obvestilo

Riflora je objavila še strožjo kazen in prepoved spamanja in off-topicov.
Oglej si 4. obvestilo!

Na koncu obvestila nam je postavila ultimat:

Riflora je napisal/a:
Če boste pridni, bom to ukinla, v nasprotnem primeru pa bom kazn povečala! Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Mogoče lahko takrat, če bo kazen povečana pričakujemo odbitje 50 točk domu v katerem učenec prebiva in mogoče celo teden sedenja v Azkabanu.

Primer:

Ja, se strinjam s tabo! Bilo je caaarsko!
No, pa da ne bo ravno off-topic: Prečna ulica je fuuul dobra!






Nasvet: Splača se, da od zdaj naprej malo premisliš ali naj pošlješ post ali ne... Mogoče te bo en post s tremi besedami off-topica stal odbitja 50-ih točk...
Opozorilo:
Mary - Kate Olsen je napisal/a:
Ampak tako samo jaz mislim in malo je možnosti, da bo Riflora tako ''zlobna'' (don't kill me, Flora :P) in nam tako povečala kazen.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:18; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSre 20 Feb 2008 - 16:33

Riflora omilila prepoved spammanja

Bili smo priča novemu oz. spremenjenemu obvestilu. Riflora se je zavedala, da je bilo tisto prejšno pravilo&obvestilo kruto. (beri prejšnjo novico)
Zato je uvedla pravilo, da bo za pretiravanje spamma (2 strani ali da v poste namerno napišemo 'spam') odbila 15 točk domu, v katerem učenec prebiva. Dodala je še, da sedaj ne smemo nalašč spammat in da ni foruma brez spamma.
Obvestilo si preberi: TUKAJ!








Upanje: upam, da obvestila ne bo zopet spremenila. Ta mi je veliko bolj všeč od prejšnjega. :P
Vzrok: mislim, da je vzrok omiljenja spama zaradi žalostnih obrazov uporabnikov in seveda tudi moja anketa v FN:


Kaj meniš o 4. obvestilu na Hogwartsu - prepoved in odbijanje točk zaradi spamov in off-topicov?

Arrow Nezaslišano. Saj smo vendar na forumu. Zakaj mora biti spam oz. off topic prepovedan? glasov (6%)
Arrow S tem se strinjam. Na forumu mora biti red in disciplina. 1 glas (%)
Arrow Nevem. Po eni strani je to dobro zaradi preglednosti tem po drugi strani je pa omejeno prosto pogovarjanje. 3 glasovi (%)


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSob 19 Apr 2008 - 17:02

UČILNICE


Sledi ena prijetnejših tem: število učilnic je vse večje. Na razpolago nam jih je namreč kar 17. To so: Čarobni napoji, Vedeževanje, Astrologija, Astronomija, Rastlinoslovje, Zgodovina čarovništva, Uroki, Nega čarobnih živali, Obramba pred mračnimi silami, Numerologija, Mitologija, Spreminjanje oblike, Vse o človeku, Bunkeonologija, Zunanji svet medijev, Quidditch, Bunkeljske živali.

Vendar pa se nekateri od profesorjev že kar nekaj časa niso prikazali na forumu. Pa si poglejmo rezultate. Pozorni bodimo predvsem na izpostavljene.
Riflora- 19. april
Sybila Trelawney- 25. februar
Cho May- 15. april
Katie Lee- 16. april
Newyork Ochrowt- 30. marec
Luce Snowball- 19. april
Ariel Black- odsotna po dogovoru
Mirabella Plunkett- 2. marec
Saly Rose- 31. januar
Tora Collier- 15. marec

Lorelai Lorien- 27. marec
Tom Mark- 19. april
Aiden Voldem- 4. april
Juanita Choco- 27. marec
Lina Lowe- 18. april
Ellie Aoyagi- 16. april
Nessie LaRingo- 18. april

Kot tudi vemo, so nekateri profesorji popustljivejši do posameznih učencev iz določenega doma ali pa so celo prijavljeni tudi kot učenec ali učenka. Ali imajo torej domovi, v katerih prebivajo, prednost? O tem se lahko zamislimo. Predpostaviti je potrebno, da je potrebno vse naloge poslati Riflori. Kljub temu pa lahko učitelj pogleda skozi prste in podeli učencu več točk. Možno je tudi, da je precej kritičen pri določeni nalogi in jih zato podeli nekoliko manj. Nadzorovanje je torej površinsko, kajti Riflora naloge le preleti. Tega ji seveda ne moremo zameriti, kajti urejanje foruma ni preprosto- pregledati Klobuke izbiruhe, sestaviti Preroške novice, nadzor nad dogajanjem v vseh temah na forumu in podobno. Ali bo naslednje leto večja nadzarovanost, verjamete v velike spremembe? Svoje mnenje lahko podate v anketi.










Spolna vzgoja. Pred kratkim je neka oseba želela poučevati predmet, ki je v nasprotju celo z glavnim pravilnikom, s katerim se je potrebno strinjati s prijavo.
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSob 3 Maj 2008 - 9:45

Številne teme v Parku

Park je v zadnjim mesecih vedno bolj priljubljen. Kot vidimo, se v njem sprehaja veliko študentov, tudi učiteljic ne manjka. To je dobro za zdravje, saj je park v naravi, kjer je tudi svež zrak.
Riflora ima s pregledovanjem prispevkov (brez kreganja, žaljenja, off-topica) kar veliko dela, saj je v njem rekordnih 129 tem in kar 17.294 prispevkov. Seveda se včasih pregrešimo in kršimo pravila foruma, ki pravijo, da ne smemo pisati off-topicov in spammati. Takrat nam Riflora podeli opozorilo, če pa je v temi veliko spammanja, jo pa kar zaklene. :off-topic:
Zaklenjenih tem iz Parka je bilo že 20. To so teme brez pomena ali vsebujejo kakršnokoli spammanje ali kreganje.
Ogledaš si jih lahko v Košu, Tukaj!

Prevladujoče teme so o Lovelessu, glasbi in ostalo. Če ti je dolgčas, lahko igraš posebne igre, kot so Odštevajmo od 10.000, Štejmo, Asociacije, Napiši besedo in drugo.

Vsekakor je Park edini sklop tem, kjer lahko brezskrbno počivaš in si nabiraš prispevke.






Prihodnost: veliko več tem in prispevkov
Za kaj je dober Park? Spoznavanje uporabnikov foruma iz različnih koncev Slovenije, preganjanje dolgčasa.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeČet 5 Jun 2008 - 13:32

Praznovanje 2. rojstnega dne Hogwartsa :mr.green5:

V ponedeljek, 9.6.2008 se bo na Hogwartsu odvijalo prav posebno praznovanje. Hogwarts ima že 2 leti. :P
Tej stvari je Riflora namenila veliko časa, saj se bo odvijla prav posebna stvar. Ideje je dobila z našo pomočjo.

a) 1. dan bo namenjen nekakšnemu Milijonarju, samo da se bo imenoval Točkonar. Vprašanja bodo bunkeljska, zato knjigo v roke in se učit!
Šalo na stran, iz vsakega doma se bodo trije izbranci zbrali na Šolskem chatu. Tu bo Riflora prevzela igro ˝Hitri prsti˝ in kdor bo najhitreje odgovoril na vprašanje, bo vodil igro naprej.

b) Drugi dan se bo odvijalo Iskanje. Študentje bodo iz vsakega doma, na Hogwartsu iskali naloge in jih ob tem reševali. Rešitev bodo morali kasneje poslati na Florin gmail.

c) Naslednji dan, se bo po mojem odvijala prav zanimiva stvar - fižolčki. Flo nam bo zaupala stran, kjer bodo sami fižolčki. Najti boš moral pravega in odprla se ti bo naloga. Riflora prav tako priporoča, da ima igralec doma vseh 7 knjig in da jih je prebral.

č) Ni boljšega kot spamanje, ne? Haha, Riflora to dobro ve, zato je odobrila naše prošnje na SPAM DAN!! Veliko užitkov, pa ne pretiravat. Sej se hecam.
:mr.green3: :mr.green4:

d) Peti dan se bo odvijala Quidditch tekma. Pihpuff vs. Gryfondom. Kdo bo zmagal? Pogumni levi ali pravični jazbeci? Vabljeni na ogled tekme, 14.6.2008 ob 18:00 na Quidditch stadion. Ne pozabite na prigrizke.

e) Čistilna akcija vseh spam prispevkov. Javite se lahko za čistilce! Pomagajte Riflori! :angel:

Vsem želim srečo in uživanje drug teden!



Happy birthday Happy birthday Happy birthday Mr. Green


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePet 25 Jul 2008 - 16:39

Nadaljevanje: številne teme v Parku

Hja, teme se v Parku kopičijo iz meseca v mesec. Zaenkrat je v njem 220 tem in 29650 postov. Na celotnem forumu je 43794 postov. Torej je v Parku objavljenih krepko čez polovico vseh prispevkov na forumu. To seveda ni nič pretresljivega, saj vsi ljudje radi hodimo v naravo in se sproščamo ob raznih igricah. Predvsem je pomembno, da se nadihamo svežega zraka, tega bo pa v Parku s tako številnimi temami kmalu zmanjkalo.
Šalo na stran, poglejmo si člane, ki so ustvarili največ tem:


1. Riflora - 133 tem (39%)
2. Aurence Voldem - 42 tem (12%)
3. Ravbarka - 39 tem (11%)
4. Mary - Kate Black - 35 tem (10%)
5. Ariel Black - 21 tem (6%)
6. Mandy Hewlett - 17 tem (5%)
7. Lordika Malfoy - 16 tem (5%)
8. Aurora - 16 tem (5%)
9. Aminia Cherry -16 tem (5%)
10. Tom Mark - 10 tem (3%)







Posledice:
-težja najdljivost določene teme. Za to bi na tem forumu rabili Iskalnik tem. xD
-več postov
-kreganje (če odpremo kakšno temo s katero pridemo navzkriž z različnimi mnenji)


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePon 4 Avg 2008 - 9:11

Konec šolskega leta

V četrtek, 31.7.2008, se je končalo šolsko leto na Hogwartsu. To je prineslo kar nekaj sprememb. Končno smo spoznali, kateri dom je zbral največ točk v tekmovanju med domovi. Zmagal je Spolzgad. Po razpletu tega dogodka, se je spremenilo še ozadje. Hogwarts sedaj res izgleda very green, saj je še pisava zamenjana. Tako bo do naslednjega šolskega leta, torej do 1. septembra. Do takrat pa se sprostite v Parku, saj so vse učilnice zaklenjene, tako da jih bo treba konec avgusta temeljito očistiti.
Na svoj mail ste prav tako dobili spričevala. Nekateri so ga dobili na dom.







Posledice: več spamma v Parku, torej več tem


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Pet 15 Avg 2008 - 12:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeNed 10 Avg 2008 - 9:10

Riflora razkrije veliko skrivnost
Zadeva: AURENCE VOLDEM a.k.a. JESSICA ALBA

Včeraj, 9. avgusta, smo končno izglasovali Aurence, da ostane v Pihpuffu. Ampak to je nekatere zelo vzburilo in nekdo je celo odprl temo Protestiram, v kateri so se zgražali nad ljudmi, ki smo glasovali za to, da ostane Aurence v Pihpuffu.
Citiram :
Poglejte ljudje. To kar delate je NEPRAVIČNO! Če si ona želi v Spolzgad je to NJENA STVAR ne VAŠA!
Citiram :
To kar ste delali pri voljenju je bilo SEBIČNO! Aur je že takoj ko jo je Izbiruh dal v Pihpuff prodsila Rifloro če jo lahko premesti v Spolzgad!
Citiram :
ampak važn je kaj si ona želi zto mora v slytherin

Taki izbruhi so se nadaljevali vse do 21.33, ko je Flo razkrila svoja potrdila identitete Aurence vsem prisotnim na forumu.

Aurence nisem takoj, ko je zaprosila za Spolzgad, premestila zato, ker sm jo začela sumit, da je Jessica Alba, kar se je pozneje izkazalo, da je res. In tistega Transcendence, da sm rekla, da Aurenvce ni zbrisala foruma NI RES! Sama si je kriva, da ni ostala v spolzgadu! Na prejšnem forumu je bla tam in in ko ga je zbrisala, sm jo dala za kazen v pihpuff. Ampak ne zato, ker se mi zdi slab dom, ampak ker je tam primanjkovalo članov. In kako sem jo začela sumit, si lahko preberete v nadaljevanju:


No, kot veste sm 12. februarja zbrisala Vanesso Anne Hudgens, ker se je izkazalo, da je Jessica Alba..v petek, 15. februarja pa mi je Lost Babe oz. Love Arcade poslala gesla od emaila in piczo starni...in na njen mail sm ji jst tk odgovorila:

Citiram :
oh..hvala ti za gesla =) res hvala =) nikol ne bi vedla d si bla ti..res sm mislna d je una jessica alba..ohh..zdj mi ni treba vse na novo delat..=) hvala res..sam še nekj me zanima..zakj si mi to nrdila?? če poveš ti je pol odpuščeno..že zatoi ti hmal odpustim k si mi poslala gesla..neskončno sm ti hvaležna res..ejj..a sm slučajno kšno sporočila dobila pol ko si mi udrla notr?? mislem to kšne recepte, pa potrebščine..?? aja pa..a si bla ti tud vanessa slučajno?? sam vprašam..k me res zanima a sm se tud tukj zmotila..

Tukj sm še mislna d sm se zares zmotila..in sm se hkrati opravičla tud Vanessi..zato se je Vanessa odločila, da se bo prjavla kot Rebecca May nazaj na forum. In se tud je.

pol mi je Lost Babe odgovorila, zakaj mi je zbrisala forum itd. In jst sm jo vprašala, če mi da geslo od Hagridove koče, kr ga nism dobila..in tukj se je tud začel vse.


Za Nadaljevanje klikni tukaj!

TU si lahko preberete, kako sm ugotovila Vanesso d je Jessica Alba.



Protestantje, ki so protestirali proti temi, da Aurence ostane v Pihpuffu so se umaknili in se opravičili Riflori.
Resnica je prišla na dan, tako da lahko od zdaj naprej uživamo na forumu brez pritiska, da vemo, da je Jessica Alba (ki je zbrisala prejšnji Hogwarts) prisotna na forumu.
Riflora je zbrisala Aurence Voldem in zablokirala vse njene IP-je, ki jih je bilo ogromno.



Upanje: Aurence se nikoli več ne bo vrnila na Hogwarts.
Zgroženost: nekaterih članov ob spoznanju na to, kdo je v resnici Aurence.
Veselje: vseh članov ob odhodu oz. izbrisa vdiralke.
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePon 18 Avg 2008 - 13:05

V Parku se sedaj lažje znajdemo

Riflora je pred nekaj dnevi z mojo pomočjo naredila pametno potezo s tem, ko je Park razdelila na podteme. Tako se sedaj študentje in profesorji lažje znajdejo, ko se hočejo oddahniti v osvežujočem Parku. Zdaj najdemo v Parku poseben oddelek za teme z anketami, forumske igre, kvize, znane osebnosti, TV, glasbo, zgodbe in tekmovanja.
Mogoče bi lahko dodali še podtemo Slike, ker je takih tem kar dosti (npr. Nemogoče slike, Kakršnekoli slike, Vaše fotke ipd.)
Prav tako bi lahko ustvarili podtemo Anime/mange, ker imamo v Parku približno 10 takih tem, ki govorijo o tem. : Mr Green : Spomnimo se na Loveless, ki je na forumu med člani kar priljubljen.


Nazadnje urejal/a Mary - Kate Black Tor 14 Okt 2008 - 13:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeTor 14 Okt 2008 - 13:01

ŠTEVILNE MOŽNOSTI ZA UČENJE NA HOGWARTSU

V zadnjih nekaj tednov smo lahko bili priča nenadnemu prijavljanju učiteljev in učiteljic, saj jih je na Hogwartsu kar 24.
Možnosti za učenje različnih predmetov, so tako zelo velike. Škoda je le to, da nekateri učitelji Hogwartsa ne obiskujejo redno in potem vlada slabo vzdušje med učenci, ki so domačo nalogo poslali že davno nazaj, odgovora pa še vedno ni.
Učiteljev in učencev je torej na forumu vedno več. To je dobro za šolo in mislim, da je Hogwarts trenutno na vrhuncu. Upajmo le, da bo tako še naprej. Nikoli pa ne vemo, kdaj se bo prijavil kakšen član, ki je sam po sebi nevaren in škodljiv za Hogwarts.


Poglejmo si še statistiko novih članov foruma v zadnjih 12 mesecih.
Klik!

Vidimo, da se je v oktobru črta zelo podaljšala. Danes smo 14. okt. Približno polovica meseca. Če bo Hogwarts v oktobru še tako ˝popularen˝, se bo črta podaljšala še za 1-krat, kar pomeni, da bo Hogwarts v celem oktobru bogatejši za približno 25 članov.
Nazaj na vrh Go down
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSob 25 Okt 2008 - 13:37

60.000 PRISPEVKOV



25. oktobra smo dosegli novo okroglo število prispevkov. Če pomislimo, da novi Hogwarts obstaja le nekaj man kot 9 mesecev, smo lahko na to ponosni. Pa poglejmo še nekaj ostalih statistik...

Imamo že 116 prijavljenih uporabnikov, od tega jih je 100 dodeljenih v dodeljeno skupino, 18 pa ne.

Nekoliko manj ponosni smo lahko na največje število uporabnikov na strani. To število je 14. V ta namen je nastala tudi tema v Parku. Upamo, da bo za to zainteresiranih kar se da veliko članov.

Trenutno obstaja 21 učilnic.

In poglejmo še statistiko objav...

Top 10:
1. Beatrice Shadow
2. Lordika Malfoy
3. Transcedence A. Aurel
4. Mary - Kate Black
5. Harumi Amaya Black
6. Mavis
7. Tom Mark
8. Riflora
9. Arya
10. Amy

103 je uporabnikov z objavami,
80 je uporabnikov z vidnim številom odstotka objav,
29 je uporabnikov z nad 150 objavami in
14 je uporabnikov z nad 1000 objavami.


Na forum smo lahko vsekakor ponosni.


Nazadnje urejal/a Tom Mark Pet 31 Okt 2008 - 9:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeČet 30 Okt 2008 - 22:01

REKORDNO ŠTEVILO UPORABNIKOV V MESECU



V mesecu oktobru smo zabeležili rekordno število novih uporabnikov v določenem mesecu. Teh je kar 23, kar pomeni 19% vseh uporabnikov. Sicer pa si lahko to pogledate tukaj, popolnoma na dnu strani. Upajmo, da jih bo nekaj tudi rednih obiskovalcev.

Manj zadovoljni smo lahko z objavo prispevkov, ki pa se drži pod 10%, kar je pod povprečjem. Novi forum sicer obstaja natanko 10 mesecev. V primerjavi z prejšnjim mesecem, septembrom, pa se stanje precej izboljšuje, saj smo takrat zabeležili le 5% prispevkov.

Ta mesec pa kljub skoraj 10% ni ravno navdušujoč. Kar 38% prispevkov pripada le dvema osebama. To sta Mary - Kate Black in Tom Mark, sicer urejevalca ravno te teme, Forumskih novic.

Tako nas do naslednjega meseca loči še en dan, 31. oktober, znan tudi kot Noč čarovnic oz. Halloween. Upajmo, da se bo do konca naslednjega dne le nekoliko pooljšalo glede novih objav.






In sedaj se pojavi še neko vprašanje, o katerem vsi razmišljamo: ali bo Riflora za jutrijšnji praznik praznično okrasila forum? Svoje mnenje o tem lahko podate v temi FN komentarji v anketi na vrhu teme.
Nazaj na vrh Go down
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePet 31 Okt 2008 - 9:31

TRICK OR THREAT!

Riflora je na upe uporabnikov za današnji praznik okrasila forum. Ali vam je okrasitev všeč? Svoje mnenje lahko podate v anketi.

Sicer pa si lahko danes na Kanalu A ogledate filma Brez povratka in Brez povratka 2 (ang. Final Destination). Prvi začne ob 20.00, nato sledi enourna dokumentarna oddaja Nora noč čarovnic, in po njej drugi naveden film.

Imejte se grozljivo!
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Quidditch tekma - Pihpuff vs. Drznvraan   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeNed 30 Nov 2008 - 13:39

Odpovedana tekma v Quidditchu med Pihpuffom in Drznvraanom

Včeraj, 29.11.2008, je odpadla Quidditch tekma med Pihpuffom in Drznvraanom, ker je na tekmo prišlo premalo tekmovalcev. Tekma bi se odvijala v primeru prihoda vsaj dveh Pihpuffovcev in Drznvraancev, na tekmo je prišla pa samo Summer Choen.

Riflora je zato prestavila termin tekme.

Tekma bo: 21.12.2008 ob 16.00. na Quidditch stadionu!
V prihodnje pričakujemo več prisotnih tekmovalcev.

Tekmo si lahko ogledaš tudi, če ne tekmuješ.
Vabljeni vsi!

Forumske novice 2008/2009 Title_plotsnitch2
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimePon 15 Dec 2008 - 16:57

Aurence Voldem znova na forumu?

13. decembra se je na forum zopet prijavila Aurence, tokrat z ˝nič hudega slutečim˝ nickom - Rainbow Hale. Riflora je že takoj vedela, da je novi član na forumu, prav njena največja spletna sovražnica, ki ji je 29.1.2008 izbrisala celoten bivši Hogwarts. Ostanek tega foruma, si lahko ogledate tukaj!
Seveda Rainbow ni pričakovala, da jo bo ravnateljica spet razkrinkala in je zato začela igrati ˝nedolžno˝ igro.
Ustvarila si je nov gmail račun: 'sad.girl.walking.down.the.pavement@gmail.com' in v temi Vprašanja objavila svoje vprašanje:

Rainbow Hale je napisal/a:
No js bi pa zej enga rabla, da bi me vse to razložiu. Mislm, kaj vč o forumu. Tko, d bom vedla kaj se dela :P






Pričakovanje: Aurence bo zagledala vse grozilne prispevke v temi Spam, spam, spam in se v duhu nezaželjenosti odstranila s foruma. Vsaj upamo lahko tako.

Prihodnost: Možno je, da ima Rainbow Hale v rokavu še kakšen trik in se bo znova prijavila na forum.
Nazaj na vrh Go down
Lady Em
Pomočnica ravnateljice, predstojnica Spolzgada, profesorica astronomije
Lady Em


Število prispevkov : 8991
Registration date : 29/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSre 24 Dec 2008 - 12:12

Tekma v Quidditchu med Pihpuffom in Drznvraanom

Pred tremi dnevi, 21.12.2008, je bila tekma po novem napovedanem datumu, končno izvedena. Na tekmo sta prišli le učenki iz Drznvraana in Pihpuffa.

Tekma je potekala po spremenjenih pravilih. Iskalcev tokrat ni bilo in zmago je ekipi prislužila tista, ki je pravilno odgovorila na več vprašanj kot druga.


Končni rezultat:

105 - 25


Čestitke!!

Forumske novice 2008/2009 Title_plotsnitch2
Nazaj na vrh Go down
Tom Mark
Spolzgad, 1. letnik
Spolzgad, 1. letnik
Tom Mark


Število prispevkov : 5545
Age : 32
Kraj : Slytherin
Registration date : 31/01/2008

Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitimeSob 29 Avg 2009 - 8:33

KONEC LENARJENJA

Še nekaj dni in na vrsti je spet šola, tudi na Hogwartsu. Marsikatera učilnica se bo znova pojavila, nekatere pa tudi ne. Morda se bo kakšna pojavila tudi na novo. In že veste, kam se prijaviti? Da vam delo poenostavimo, smo vam jih opisali.

Učilnica Čarobnih napojev- tako kot vsako leto po ravnateljica Riflora stopila tudi za katedrsko mizico. Poučevala bo mojstrske podvige v varjenju vseh vrst napojev in vas naučila marsikaterih natančnosti v le-tem.

V učilnici Astronomije vas bo Cally Cross znova navduševala z opazovanjem zvezd in njihovih položajev. Ali ste vedeli, da lahko zvezde razdelimo na več skupin?

Lucy Snowball nam bo predavala o svetu v katerem živimo ter o dosežkih naših prednikov, kar lahko spremljamo v učilnici Zgodovine čarovništva.

Morda bi vam prišel pra urok, ki pa ga še ne poznate in vam prihranil kakšno urico težaškega dela? Preprosto vpišite se v učilnico Urokov Ariel Cullen Black.

Bi se radi pogovarjali z morskimi deklicami? Učilnica Jezika morskih deklic je pravšnja, kajti tam boste pod Vanessa Evansinem okriljem spoznali ravno podvodščino.

Aurus the Dragon vam je pripravljen opisati zgodovino Srednjega sveta v učilnici Zgodovine srednjega sveta. Le peščica jih ve, kaj se je tam dogajalo.

Učilnica Čarovniške glasbe je pirmerna za prav vsakega čarovnika, saj je prav sproščujoča? Hej, od kod prihaja ta čudoviti zvok? Bonnie Wright že ve.

Angela Ray pa vam bo predstavila prav posebne živali, ki so brez čarovniške moči, konje. Zato se le prijavite v učilnico Vede o konjih.

Vas muči, da ne veste kaj se kače pogovarjajo? Učilnica Kačeslovja je za vas, kjer spoznate tudi vse mogoče vrste. Učil vas bo Viktor Vampire Snake.

Larissa B. Rose vam predstavlja učilnico Obrambe pred mračnimi silami. Kako se ubraniti določenega uroka? Ali obstaja kakšna protikletev?

Vas zanimajo skrivnosti, a ne veste veliko o njih? Tom Mark vam odpira vrata v svojo novo učilnico in vam pomaga pri mnogih vprašanjih.

Žal pa bodo nekatere učilnice tudi, kot vsako leto, izginile. Te so Rastlinoslovje, Nega čarobnih živali, Astrologija, Spreminjanje oblike, Vilinski jezik in Bunkeljske živali.


Upamo, da smo vam pri izbiri pomagali. Sedaj le še premislite in se vpišite, ne pozabite pa potrebščin in redno delajte naloge!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Forumske novice 2008/2009 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Forumske novice 2008/2009   Forumske novice 2008/2009 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Forumske novice 2008/2009
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Forumske novice 2009/2010
» 5. dan - Sobota, 14.6.2008
» 6. dan - Nedelja, 15.6.2008
» 1. dan - Ponedeljek, 9.6.2008

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Hogwarts :: FOR FUN :: Forumske novice :: Arhiv-
Pojdi na: